Ērces un kā no tām izvairīties?

Ērces ir ļoti nopietna problēma par kuru daudzi pat neaizdomājas. Šo mazie kukainīši spēj sabojāt dzīvi pavisam nemanāmi un vienā mirklī. Katru gadu ir gadījumi kad cilvēki saskaras ar šiem kukaiņiem un nokļūst situācijā kad veselība ir neatgriezeniski sabojāta, ir apdraudēta pat viņu dzīvība.

Maldīgs ir uzskats ka ērces var sastapt tikai mežos. Ērces ir iespējams noķert gan mežos gan parkos, jebkur, patiesībā. Ejot pa parka zālienu, varam kādu noķert uz kurpes un tā var ātri nokļūt uz kājas kur var piesūkties radot riskus veselībai. Protams, meži ir visdrošākā vieta kur varam sastapt ērces. Šī iemesla dēļ, pēc katras reizes kad esam bijuši mežā, ir svarīgi pārliecināties vai kāds no šiem kukaiņiem nav pieķēries uz apģērba vai jau paspējis atrast ādas pleķīti kur piesūkties. Ir jāpārbauda āda un mati, arī apģērbs, lai neatnestu tās mājās kur tās var piesūkties mums vai citiem. Bet dodoties mežā, ir jāpārliecinās ka nodrošināmies pret ērcēm.

Pirmais kas būtu jādara ir ārsta apmeklējums, lai potētos pret ērču encefalītu. Šī pote var izglābt mūsu dzīvību. Neskatoties uz potes esamību, mums ir jāpārliecinās ka apgrūtinām ērces piesūkšanos. To var darīt pat tik vienkārši kā pārliecinoties ka mūsu galva ir nosegta, valkājot parastu cepuri. Arī bikšu salikšana zābakos ir svarīga, jo ērcēm patīk uzlīst uz zābaka un palīst zem biksēm kur tās var piekļūt jūsu kājai.

Viens no svarīgākajiem aspektiem attiecībā pret ērcēm ir jūsu rīcība, ja tā ir piesūkusies. Visizplatītākā metode ir ērci vienkārši izraut, taču tas nav droši. Vislabāk būtu doties pie ārsta, lai to izņemtu droši un mazinātu riskus saslimt. Bet, daudzi izvēlas izņemt ērces paši, tāpēc būtu jāizmanto speciālās pincetes kuras ir paredzētas tieši ērču izņemšanai, jo galvenā ērces sastāvdaļa kura var radīt problēmas ir galva. Ja ērces izņemšana nav gana veiksmīga un galva paliek ķermenī, tas ir ļoti bīstami, to pat var nepamanīt tāpēc ārsts būtu drošāks.

Nekad neriskējiet ar savu veselību, ja ir citas iespējas un apmeklējiet ārstu gan, lai izņemtu ērces gan arī, lai saņemtu nepieciešamās potes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *