Homeopātiskās zāles medicīnā

Medicīna mūsdienās ir ļoti attīstīta un tā turpina attīstīties ar ļoti lieliem soļiem. Paralēli tradicionālajai medicīnai ir vēl citi veidi kā cilvēkiem ir iespējams cīnīties ar veselības problēmām, tie ir tautas medicīna un homeopātija.

Homeopātija ir diezgan strīdīgs medicīnas veids. Tradicionālā medicīna un zinātnieki kas nodarbojas šajā nozarē uz to skatās ar lielām aizdomām, bet nav noliedzams, ka tai arī ir ļoti liela piekrišana cilvēku vidū. Savā ziņā, homeopātija ir veids kā ārstēt ar to, kas ir līdzīgs pašai slimībai. Šie medikamenti var palīdzēt slimajam, bet veselā cilvēkā tie var radīt tādus pašus simptomus kā slimajam. Tas skan nepareizi, bet realitātē šī nozare ir pierādījusi, ka spēj sasniegt patiešām labus rezultātus.

Viens no homeopātisko zaļu stūrakmeņiem ir tas, ka lietojot tradicionālos medikamentus,  rodas imunitāte pret šiem līdzekļiem, var rasties dažādas problēmas un tamlīdzīgi. Tāpēc šajā medicīnas nozarē tiek pielietots mazo devu princips un arī pašas zāles ir, savā ziņā, atšķaidītas. Šī iemesla pēc, tradicionālā medicīna šīs zāles pielīdzina placebo – cukura tabletēm, kurām nav patiesas ietekmes uz veselību. Veiktajos pētījumos un pārbaudēs nav atrasta pietiekoša ietekme uz organismu, lai varētu teikt, ka šie līdzekļi palīdz.

Tajā pašā laikā, homeopātiskie līdzekļi radās jau 18. gadsimtā un tie joprojām ir pieejami, tāpēc teikt ka tie nedarbojas arī nav iespējams. Lai arī kādi būtu pētījumi un pierādījumi pretējam, cilvēki šim medicīnas veidam uzticas un tie darbojas, vismaz pietiekoši bieži, lai radītu uzticību.

Homeopātijas zāles ir preparāti kurus varam lietot dažādu slimību ārstēšanai, bet nevajadzētu aizmirst arī par zinātnes veikumiem medicīnā un, ja ārsts iesaka kādas zāles, nevajadzētu no tām atteikties tāpēc vien, ka mēs vairāk ticam homeopātijai. Protams, katram ir savas tiesības izvēlēties, bet akli sekot uzskatiem par to, ka homeopātija ir veselīgāka un labāka nevajadzētu. Meklējot, atradīsim pierādījums gan tam ka šīs zāles darbojas gan arī pierādījumus ka tās nedarbojas, tāpēc neriskēsim ar savu veselību lieki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *