Kā izvairīties no ērcēm

Ērces ir kukaiņi kuru esamība mūsu pasaulē ir ļoti bīstama un mēs nedrīkstam aizmirst par tām dodoties mežā vai pat pastaigājoties pa parku. Viens, šāda maza kukaiņa kodums var radīt ļoti lielas veselības problēmas jebkuram no mums.


Ērces

Lai izvairītos no ērču radītajām veselības problēmām, mums visiem vajadzētu apmeklēt ārstu, lai saņemtu poti pret ērču encefalītu. Šī pote ir maksas pakalpojumu, bet, pat ja ērce mums nepiesūcas, drošība nekad nevar būt pārāk dārga.

Papildus potei ir dažādas lietas, ko varam darīt, lai samazinātu riskus. Mēs varam sabāzt bikses zābakos, lai ērces nevarētu tik viegli piekļūt kājām. Mēs varam nēsāt cepuri, lai pasargātu galvu, no ērču iekļūšanas matos. Mēs varam pārliecināties ka esam maksimāli noseguši savu ķermeni pirms dodamies mežā.

Pats galvenais, lai mazinātu riskus, ir ērču esamības apzināšanās un potenciālo veselības risku novērtēšana. Ja mēs uzmanīsimies, pārbaudīsim sevi vai kāda ērce kaut kur nerāpo, mazināsies to koduma iespējamību un potēsimies, mēs varam justies daudz drošāk. Arī pārdomājot to, ko darām ir ļoti svarīgi, jo ērces ir iespējams noķert ne tikai mežā, bet arī piemājas parkā vai pagalmā. Tāpēc, ne tikai pēc sēņošanas ir jāpārbauda vai nav pieķērusies kāda ērce, bet arī pēc pastaigas zālē, var būt veselīgi pārbaudīt kājas un tamlīdzīgi.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *