Kas ir ģimenes ārsta nosūtījums?

Loti bieži, dodoties pie ģimenes ārsta mēs saņemam nosūtījumu pie kāda speciālista vai uz kādiem izmeklējumiem. Šis nosūtījums ir ne tikai ieteikums, kur mums vajadzētu iet un kādus medicīnas pakalpojumus izmantot, bet arī iespēja izmantot valsts apmaksātās medicīnas pakalpojumus maksājot tikai pacienta iemaksu nevis pilno izmeklējumu summu.

Kā mēs visi zinām, medicīniskie izmeklējumi un pārbaudes var būt ļoti dārgi pakalpojumi un ģimenes ārsta nosūtījums var pamatīgi atvieglot šo izmaksu segšanu. Protams, ne vienmēr mēs varam izvairīties no maksāšanas, bet ar šādu nosūtījumu mēs varam krietni ietaupīt, ja ņem vērā, ka varam arī paši izlemt doties pie kāda speciālista vai uz kādu izmeklējumu, šādi jau maksājot pilno maksu par pakalpojumu.

Ģimenes ārsta nosūtījums var būt gan balstīts tikai uz ārsta viedokli par jūsu ārstēšanu vai izmeklējumu veikšanu vai arī pēc pacienta lūguma. Piemēram, ja dodaties pie ģimenes ārsta ar kādu sūdzību un uzskatāt ka labākais variants būtu kāda konkrēta pārbaude, ģimenes ārst jūs varētu nosūtīt arī citur, bet var arī ieklausīties jūsu viedoklī un nosūtīt jūs tieši tur, kur vēlaties pārbaudīties.

Saņemot ģimenes ārsta nosūtījumu, jums nav jādodas uz kādu vienu konkrētu ārstniecības iestādi, jums paveras iespējas apmeklēt dažādas iestādes, kas piedāvā valsts apmaksātos ārstniecības pakalpojumus. Jāpiemin gan arī tas, ka šāda veida nosūtījumi var likt jums diezgan ilgu laiku pavadīt gaidot rindā. Iestādes kuras ir populārākas saņem lielu pacientu skaitu un tas nozīmē ka pakalpojumi ir jāgaida, iespējams, pat mēnešiem. Ja jums ir nepieciešams apmeklēt konkrēto ārstu vai izmeklējumu ļoti steidzami, izmaksas var būt pieņemamas, jo šīs iestādes piedāvā arī apmeklējumus pašiem veicot apmaksu pilnībā. Pirms piekrišanas, gan būtu ieteicams palūkot citas iespējas, jo iestāžu ir daudz un ne visur ir tik lielas rindas.

Ar ģimenes ārsta nosūtījumu iespējas uz dažāda veida izmeklējumiem ir teju visiem un, lai arī tas nav pilnīgi bezmaksas, jo ir jāveic pacienta iemaksas, tas ir daudz labāk par alternatīvu.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *