Kas ir homeopātiskās zāles

ZalesHomeopātijā izmantotās zāles tiek izgatavotas no augiem, dzīvnieku valsts produktiem, minerāliem un sintētiskām vielām. Parasti tām tiek doti latīniski nosaukumi. Visas izejvielas tiek ļoti stipri atšķaidītas, un dažreiz zāļu deva nesatur pat vienu esences molekulu. Daudzu prāt zāļu tēju lietošana un homeopātija ir viens un tas pats, taču atšķirība ir tā, ka fitoterapijā (ārstniecība ar zāļu tēju palīdzību) izmanto izžāvētus augus, bet homeopātijā šķīdumus gatavo no esencēm, kas iegūtas no svaigiem augiem.

Daži homeopāti ražo savas zāles no slimiem vai patoloģiskiem organismiem, tādiem kā fekālijas, urīns un elpceļu izvada produkti, asinis un audi. Citas maz sastopamas prakses izmanto papīru, uz kura uzrakstīts zāļu nosaukums un atšķaidījuma pakāpe. Papīra gabaliņi tiek piesprausti pacienta apģērbam, ielikti kabatās vai palikti zem ūdens glāzes, ko pasniedz pacientam. Tādējādi tiekot izmantots pacienta starojums. Klasiskie homeopāti stingri kritizē šādu praksi, piedēvējot tai māņticību un spekulatīvu ievirzi.

Rīgā darbojas Homeopātiskā aptieka, kurā var nopirkt arī zāles bez ārsta izrakstītas receptes. Taču jāņem vērā, ka homeopāti ārstē cilvēku, nevis simptomu. Līdz ar to ne visiem slimniekiem ar vienādiem simptomiem der vienas un tās pašas zāles. Taču konsultēt var arī zinošie Homeopātiskās aptiekas farmaceiti. Ārsti aicina nenodarboties ar pašārstēšanos, bet vērsties pie speciālistiem, kas palīdzēs izvēlēties īsto ārstniecības metodi konkrētajam cilvēkam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *